Deze NVRD-bijeenkomst op 6 april stond bij Regio Noord in het teken van 'data'. Hoe verzamel je het, hoe gebruik je het en hoe zorg je voor goede output? Diverse presentaties en een rondleiding bij het Drents Archief maakten het inzichtelijk.

Goede data zijn goud waard. Maar als je er niet goed mee uitkomt, dan noemen ze dat in de informatietechnologie GICO, ofwel “garbage in, garbage out”. Het wijst mensen erop dat software en regelsystemen alleen maar zinnige informatie kunnen leveren wanneer zij met juiste informatie worden gevoed.

Daarom werkt de NVRD aan BrancheStuurInformatie (BSI) waarin alle data eenduidig wordt vastgelegd en ontsloten. Tijdens deze regiobijeenkomst heeft Evita Haakmat vanuit het projectteam BSI een presentatie gegeven over het project, wat het de leden gaat brengen en wat de planning is. Vervolgens heeft Henrike Klootwijk laten zien wat VANG-monitor allemaal voor inzichten in de grondstofstromen aan de gemeente Emmen heeft gegeven. Tot slot heeft Vincent Esajas (Jama) laten zien welke technieken er zijn om al tijdens de inzameling de fracties te controleren en ‘on the job’ data te verzamelen.

De bijeenkomst vond plaats bij het Drents archief. Hierbij kregen de leden een kijkje achter de schermen van datacollectie en -beheer in het verleden en heden en inzicht in het belang van goed archiveren.

Meer evenementen

  • Young NVRD kick-off 2025

  • Bijeenkomst Robuuste invulling van BOR-taken

  • Regiobijeenkomst West

  • Regiobijeenkomst Noord

  • Vakdag 2024

  • GFT-congres 2024

  • Tweedaagse trip naar Hamburg met Young NVRD

  • Programma Circulair Ambachtscentrum op Dutch Design Week