Pagina
delen
Reminder: voorkom betaling 8% rente over Vpb aanslag
1 juni 2017
Het overleg tussen de NVRD en de Belastingdienst om te komen tot brancheafspraken is nog in volle gang, waardoor aangifte doen voor de Vpb voor 1 juni lastig kan zijn. Indien de aangifte later wordt gedaan, is over het te betalen bedrag 8% rente verschuldigd.
Pagina
delen
Dit kunt u voorkomen door tijdig een verzoek in te dienen voor een voorlopige aanslag. Als u dat voor 1 mei heeft gedaan, weet u zeker dat u over dat bedrag geen 8% rente verschuldigd bent, maar elk moment daarna verkort in ieder geval de termijn waarover u deze rente verschuldigd bent. Daarom is het verstandig om in overleg met uw belastingadviseur een verzoek voorlopige aanslag te doen als u denkt of weet dat uw organisatie in ieder geval belasting zal moeten betalen.
Mocht u vragen hebben, neem dan contact op met Evelien Mertens (06 50 84 99 91 of mertens@nvrd.nl). Zij brengt u graag in contact met een van de leden van de fiscale werkgroep om u van verdere informatie en ervaring, specifiek ingericht op uw organisatievorm, te voorzien.